Biblioteka na nas czeka !!!

Strona główna » Aktualności » Biblioteka na nas czeka !!!

Klasa IV „a” odbyła niezwykłą lekcję języka polskiego. Wraz z wychowawczynią Joanną Smagą uczniowie udali się do szkolnej biblioteki, aby zgłębić ważne tematy związane z pracą bibliotekarza. Dzieci z uwagą słuchały, czym są katalogi rzeczowe, alfabetyczne i tytułowe. Ustaliły zasady korzystania z księgozbioru i pobytu w bibliotece. Dowiedziały się również, jak korzystać z katalogu podręcznego. Zakamarki biblioteki i lektura ciekawych egzemplarzy kronik, encyklopedii i słowników pochłonęła ich bez reszty.

Na zakończenie odbył się konkurs z nagrodami. Każde dziecko otrzymało zakładkę do książki. Czwartoklasiści jednogłośnie wyrazili chęć wypożyczania i czytania książek.

data dodania: 2017-11-20 21:34:11