Nietypowe zajęcia Wychowania Fizycznego- Speed Ball

Strona główna » Aktualności » Nietypowe zajęcia Wychowania Fizycznego- Speed Ball

Dnia 30 listopada 2017 roku gościliśmy w naszej szkole Pana Andrzeja Marie – szkoleniowca rozwijającej się dyscypliny jaką jest Sped Ball. Wywodzi się ona z Egiptu i polega na uderzaniu piłki rakietą, aby dodać jej jak największą rotację wokół stojaka. Rozgrywa się mecze singlowe gdzie rywalizuje dwóch zawodników oraz deblowe. W wersji rekreacyjnej nie ma znaczenia wiek graczy a grać można wszędzie: w hali, na plaży, na podwórku czy łące. Pan Andrzej jest sklasyfikowany na 8 miejscu na świecie w wyżej wymieniowej dyscyplinie. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w treningu Speed Ball pod okiem profesjonalnego trenera. Poznali reguły, zaczerpnęli historię gry oraz uczyli się prawidłowych nawyków technicznych . Ciekawostką jest fakt, że od wczesnych godzin rannych do popołudnia  udział w zajęciach brali wszyscy uczniowie szkoły.

Podsumowując, otrzymaliśmy deklaracje ze strony przedstawiciela Speed Ball Śląsk o wsparciu metodycznym dla nauczycieli Wychowania Fizycznego w ramach promowania tej nowej dyscypliny sportowej

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2017-12-03 09:05:28