Familiada „Zaczarowany świat Pana Kleksa” już za nami.

Strona główna » Aktualności » Familiada „Zaczarowany świat Pana Kleksa” już za nami.

Po raz ósmy na sali widowiskowej MOK odbył się corocznie organizowany konkurs z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS oraz podsumowanie kampanii  „Postaw na Rodzinę”. Tym razem organizator i sponsor uroczystości, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Problemów Narkomanii, p. H. Bulska – Sobusikwraz z pomysłodawczynią i prowadzącą  całą zabawę,  p. Joanną Dudą – Dziechciarz zaskoczyła nas tematyką „Familiady”. Czteroosobowe drużyny czwartoklasistów  z wszystkich szkół podstawowych z Zawiercia stanęły do konkurencji konkursowych w barwnych i kolorowych strojach jako postacie Pana Kleksa. Od zawodników wymagano znajomości lektury i wiedzy z koligacji rodzinnych.Każda drużyna rozpoczynała zabawę od kilkuminutowej prezentacji swojej  rodziny, w której oceniane były  stroje,historia rodziny, nazwa  i okrzyk. Nasi uczniowie prezentowali się wspaniale! Konrad Biniecki był lustrzanym odbiciem Pana Kleksa,a dziewczęta Jagoda Głąb, Ola Pilniak i Kasia Leśniak były nowymi, ślicznymi uczennicami jego akademii. Amelia Zygier odegrała rolę narratora. Śmiechu, radości i  dziecięcej fantazji było co nie miara. Ach,jakwspaniale być dzieckiem! Cała sala wraz  z władzami miasta bawiła się fantastycznie!  Nie zdobyliśmy pierwszego miejsca, ale nie o zwycięstwo tu chodziło. Patrząc jak cudownie prezentowali się nasi uczniowie, jak z zaangażowaniem i ochotą pokonywali kolejne etapy konkurencji konkursowych, wiemy, że ten czas był dla nich odskocznią od codzienności i magią, która wyzwala się tylko z udziałem uśmiechu i szczęścia dziecka.

data dodania: 2017-12-08 14:36:29