Aktualności przedszkola

AKCJA WIRUSOOCHRONA W PRZEDSZKOLU.

AKCJA WIRUSOOCHRONA W PRZEDSZKOLU.

Po raz kolejny w naszym przedszkolu i szkole została przeprowadzona akcja „Wirusoochrona” w oparciu o wytyczne z Sanepidu i ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i grypę.

Działania podjęte podczas prowadzonych zajęć poruszały następujące zagadnienia:

- dbałości o zdrowie - poprzez prawidłowe odżywianie się oraz propagowanie aktywności fizycznej zarówno w domu jak i na świeżym powietrzu a także dostosowywanie ubioru do aktualnych warunków pogodowych;

- dostrzegania roli higieny osobistej na co dzień oraz w warunkach nasilonego zagrożenia rozprzestrzeniania chorób zakaźnych, z naciskiem na praktyczne wykorzystanie wiedzy poprzez

przestrzeganie etapów mycia rąk;

- roli szczepień ochronnych w powstrzymaniu szerzenia się chorób zakaźnych;

- konieczności przestrzegania szczególnych zasad postępowania podczas pandemii koronawirusa.

Podczas zajęć dzieci poznały podstawowe zasady higieny osobistej, aby zapobiec chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową z uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.

Nauczyciele zwrócili szczególną uwagę na przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny obowiązujących w okresie pandemii. Podkreślano również, jak ważna dla naszego zdrowia jest aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie i dostosowanie ubrań do warunków pogodowych.

Przeprowadziliśmy praktyczną naukę prawidłowego mycia rąk „Szkoła Czystych Rąk”. Ponadto podczas zajęć dzieci wykonywały doświadczenia, kolorowały i malowały bakterie i wirusy, z których robiły plakat, oglądały film „Bajka o wirusie” oraz rozwiązywały ciekawe karty pracy przygotowane przez nauczycieli.