Aktualności przedszkola

Przedszkolaki do kina

Przedszkolaki do kina

W dniu 28 kwietnia dzieci z naszego przedszkola brały udział w  Ogólnopolskim Projekcie KinoPrzedszkole.

Projekt realizowany jest w ramach Ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej, złożonego z różnorodnych form edukacyjnych, których zasadniczym celem jest wzrost świadomości i kompetencji medialnych wśród przedszkolaków i uczniów. KinoPrzedszkole to propozycja dla najmłodszych widzów. W trakcie spotkań w kinie, pomiędzy projekcjami krótkometrażowych filmów, odbywają się zabawy edukacyjne, których tematyka związana jest z treścią prezentowanych filmów. Dzisiejsza prelekcja odbyła się pod hasłem: Różnimy się od siebie i to jest ciekawe. Zajęcia w ramach edukacji medialnej uświadomiły naszym przedszkolakom , że różnorodność jest czymś fascynującym i dostarczyły wszystkim wielu niezapomnianych  wrażeń .