Aktualności przedszkola

"Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”

"Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”

Andrzejki stały się już tradycją w naszych oddziałach przedszkolnych. Także i w tym roku, 30 listopada, odbyły się zabawy andrzejkowe w grupach, które miały na celu rozbudzenie w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

Wszystkie dzieci z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w różnych zabawach i wróżbach, w których mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Zapanowała magiczna atmosfera. Dla dzieci wróżby andrzejkowe to ogromna niespodzianka. Nie zabrakło lania wosku przez dziurkę od klucza, ustawiania bucików, wróżenia za pomocą wirującej butelki itp.  Czarom i wróżbom nie było końca. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce.

Wesoła zabawa w gronie kolegów sprawiła, iż w przedszkolu gościł radosny i wyjątkowy nastrój. I chociaż wróżba jest tylko zabawą i nie należy traktować jej poważnie, to nie jest wykluczone, że może się spełnić.  Niezależnie, czy wróżby spełnią się, czy nie, warto było bawić się razem.

GRU