Aktualności przedszkola

JASEŁKA

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy 8a, 5a, 4a, 4b oraz 2a, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 15 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uczniowie wcielili się m. in. w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów i trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Uroku przedstawieniu dodały kolędy w wykonaniu naszych chórzystek oraz przedszkolaków, które napełniły wszystkich radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Po inscenizacji przedstawiciele Samorządu Szkolnego składali życzenia w imieniu całej społeczności uczniowskiej dla Dyrekcji oraz Grona Pedagogicznego.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Szkoły Marlena Szczęśniak, która złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia.

GRU