Aktualności przedszkola

Projekt czytanie

Oddziały przedszkolne z naszej szkoły wzięły  udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa , którego głównym celem jest  promocja czytelnictwa. W ramach tego  działania nasza szkoła zakupiła książki dla dzieci w wieku 3-6 lat, które zostały wyeksponowane w  biblioteczce znajdującej  się w holu budynku. Wychowawcy  natomiast zorganizowali spotkania  autorskie , wystawy oraz konkursy.

Grupy „Mróweczki” , „Jagódki” wzięły udział w warsztacie z autorami książek-  Państwem Magdą i Arturem Maciak, mającym na celu promowanie  aktywnego

i systematycznego  czytania. Dzieci dowiedziały się jak powstaje książka , kim jest autor, pisarz, jak pisze się książki i skąd czerpie się pomysły , kto robi korektę, gdzie można kupić lub wypożyczyć książkę? Ponadto przedszkolaki wzięły udział w quizie z zagadkami. Zabawa była bardzo udana.

GRU