Aktualności szkoły

Projekt "W kosmos z klasą. Jakie tajemnice kryje wszechświat?" - Uniwersytet Dzieci w klasie IIb

„Przyjaźń jest najtrudniejszą rzeczą na świecie do wyjaśnienia. To nie jest coś, czego nauczysz się w szkole. Ale jeśli nie nauczyłeś się znaczenia przyjaźni, tak naprawdę niczego się nie nauczyłeś”. – Muhammad Ali

Uczniowie z klasy II b rozpoczęli realizację kolejnego projektu zaproponowanego przez „Uniwersytet Dzieci”. Pierwsza lekcja miała na celu uzyskanie odpowiedzi na pytanie: Kto to jest prawdziwy przyjaciel i jakie powinien mieć cechy?

Na początek uczniowie poznali historię mieszkańców odległej planety PIRX, którzy wysłali w kosmos ekspedycję badawczą w poszukiwaniu definicji prawdziwego przyjaciela. Analizując przyniesione z domu ilustracje, wskazywali, które zachowania można uznać za koleżeńskie. Wzięli też udział w zabawie z włóczką, która polegała na rzucaniu jej do kolejnych osób i mówieniu o nich czegoś miłego, co doprowadziło do powstania pajęczyny przyjaźni. Dzieci przekonały się, jak silne więzi i zależności łączą grupę przyjaciół. Następnie obejrzały krótki film edukacyjny, w którym lek. wet. Ewa Kaczmar z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM opowiada o przykładach przyjaźni w świecie zwierząt. Podsumowaniem zajęć było wykonanie rysunku, który był odpowiedzią na pytanie kosmitów.

GRU