Aktualności szkoły

W dniu  22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. To bardzo dobra okazja do  promowania ekologicznych postaw. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem „Dom dla wszystkich żywych stworzeń. Ziemia to niepowtarzalna planeta, jedyna w swoim rodzaju we Wszechświecie. Ziemia – arcydzieło stworzenia”. Na całym świecie  w różnych formach propagowany jest ekologiczny styl  życia i szerzenie świadomej, odpowiedzialnej postawy za środowisko naturalne na naszej planecie. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 również podjęli się tego bardzo ważnego zadania. W klasach I-III zostały zorganizowane zajęcia plastyczne, na których uczniowie wykonali plakaty o tematyce ochrony środowiska, wykazując się dużą kreatywnością. Uczniowie klas IV- VIII natomiast ubrali się w stroje w kolorach ziemi, oddając w ten symboliczny sposób szacunek dla naszej planety. Na lekcjach geografii została przedstawiona prezentacja, w celu propagowania ekologicznych zachowań wśród młodzieży.