Aktualności szkoły

Kino Szkoła - udział klas 4-6

Kino Szkoła - udział klas 4-6

„KinoSzkoła”

W czwartek 23 lutego 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  kolejnym spotkaniu z cyklu „KinoSzkoła”, które odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu. Głównym celem interdyscyplinarnego programu edukacji medialnej i społecznej "KinoSzkoła” jest  kształtowanie kompetencji medialnych i społecznych poprzez kontakt ze starannie wyselekcjonowanymi dziełami polskiej i światowej sztuki filmowej.

W ramach programu klasy IV-VI wysłuchały prelekcję  o tematyce: „Jaka jest twoja supermoc? Uwierz w siebie!” oraz obejrzały film: „Supa Modo” w reżyserii Likariona Wainaina.  „Supa Modo” to nagrodzona Kryształowym Niedźwiedziem w Berlinie 2018 roku rozważna filmowa próba oswojenia tematów związanych z odchodzeniem, a także opowieść o  tym, jak marzenia mogą zmienić los w najtrudniejszych momentach.

Wszystkim uczestnikom  zaprezentowany film bardzo  się podobał.  Uczniowie mieli okazję poznać wartościową produkcję kina światowego. Udział w prelekcji przyczynił się do kształtowania wśród  uczniów i młodzieży naszej szkoły postaw empatycznych, pozytywnych relacji międzyludzkich oraz pozwolił na  większe  zrozumienie problemów współczesnego świata.

LUT