Aktualności szkoły

KONKURS SZKOLNY PT. NIEBIESKI ŚWIAT AUTYZMU

KONKURS SZKOLNY PT. NIEBIESKI ŚWIAT AUTYZMU

Konkurs organizowany w ramach Światowego Dnia Świadomości  Autyzmu.

Wierzymy, że udział w konkursie stanie się okazją do uświadomienia nam wszystkim, że dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu są i zawsze będą wśród nas. Zachęcamy, by z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu być razem, RAZEM DLA AUTYZMU!

Zapraszamy do aktywnego udziału w konkursie!

Organizatorzy konkursu:

Lidia Kowalska

Katarzyna Celejowska

Karolina Szczepańska

REGULAMIN KONKURSU SZKOLNEGO PT. NIEBIESKI ŚWIAT AUTYZMU

1. Niniejszy Regulamin określa zasady i tryb przeprowadzenia konkursu pod nazwą „ Niebieski świat Autyzmu”.
  2. Konkurs  jest zorganizowany w ramach  Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.
  3. Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich klas oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Szymańskiego w Zawierciu .
  4. Głównym celem konkursu jest:
    • solidaryzowanie się z osobami z autyzmem w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Świadomości Autyzmu, który obchodzimy 2 kwietnia 2023r.;
    • zainteresowanie dzieci tematyką akcji „Polska na niebiesko”; „Niebieskie Igrzyska”
    • poszerzanie wiedzy na temat autyzmu oraz informowanie o tym, że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu;
    • wzbudzenie zainteresowania dzieci i młodzieży problemami osób cierpiących na autyzm oraz kształtowanie tolerancyjnych postaw w stosunku do osób dotkniętych autyzmem;
    • nauka właściwych postaw wobec osób ze spektrum autyzmu;
    •  uwrażliwienie dzieci na potrzeby rówieśników z autyzmem;
    • kształtowanie twórczego myślenia i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji w formie plastycznej;
    • poszukiwanie ukrytych talentów.
  5. Warunki uczestnictwa:
  6. w konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych  przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Szymańskiego w Zawierciu .
    • każdy uczestnik ma przygotować pracę plastyczną nawiązującą do tematu;
    • technika i forma prac- dowolna; wskazane wykorzystanie kilku technik plastycznych ( kredki, farby, wydzieranka, wyklejanka)
    • forma pracy: A4;
    • prace będą oceniane w dwóch kategoriach:
      • uczniowie klasy
      • wychowankowie oddziałów przedszkolnych
    • prace należy składać do wychowawców;
    • komisja konkursowa wybierze trzy prace;
    • prace należy dostarczyć do 30.03.2023 r;
    • każda praca powinna posiadać dołączony opis: imię i nazwisko autora, klasa;
    • udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.
  7. Kryteria oceny:
    • komisja konkursowa przy ocenie będzie brała pod uwagę pomysłowość, estetykę oraz oryginalność;
    • nagrody i wyróżnienia przyzna komisja konkursowa powołana przez organizatora- rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 3.04.2023 r.;
    • dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody.