Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

W Urzędzie Miejskim w Zawierciu organizowane są cykliczne sesje Młodzieżowej Rady Miasta Zawiercia. 22 stycznia 2018 r. młodzież  rejonu zawierciańskiego miała kolejną okazję do spotkania. Wśród uczestników był obecny uczeń klasy II a Paweł Kwiecień, który  reprezentuje naszą szkołę  w posiedzeniach Młodzieżowej Rady Miasta.

W spotkaniu uczestniczyła Pani Zastępca Prezydenta Miasta Zawiercie Teresa Mucha- Popiel oraz zaproszeni przedstawiciele Uniwersytetu III Wieku, Rady Seniorów  i Towarzystwa Miłośników Ziemi Zawierciańskiej. Głównym celem posiedzenia było nawiązanie bliższej współpracy z instytucjami reprezentowanymi przez seniorów, krzewienie kultury Ziemi Zawierciańskiej  i kultywowanie tradycji narodowych wśród młodego pokolenia. Na spotkaniu poruszane zostały tematy dotyczące wspierania osób starszych, potrzebujących pomocy i opieki ze strony młodzieży.

Reprezentant naszej szkoły uczestniczy we wszystkich sesjach rady, wspiera jej działania i aktywizuje młodzież szkolną do podejmowania  wielu działań społecznych.

STY