Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sp2zawiercie@zawiercie.eu

32 67 223 75

SP2

Zawiercie

im. Stanisława
Szymańskiego

Szkoła

Logo serwisu.

Przedszkole

Logo serwisu.

Sport

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Aktualności

Wizyta w Pałacyku

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 biorą udział  w zajęciach, które odbywają się nie tylko w salach lekcyjnych lecz także w  rożnych ciekawcy miejscach.

Tym razem  młodzież z klasy VI a uczestniczyła w nietypowej lekcji historii, która  odbyła się w Pałacyku Szymańskiego w Zawierciu. Dla naszych uczniów zajęcia poprowadzili pan Grzegorz Sztal  z Roztoczańskiej Konnej Straży Ochrony Przyrody im. 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich oraz pan Marcin Janeczek. Podczas prelekcji  przedstawiona  została  historia Waldemara Białego - Starczyńskiego, Zawiercianina  urodzonego w 1933 roku.

Uczniowie poznali  niezwykle ciekawe losy chłopca  i jego rodziny w czasie II wojny światowej. Zaprezentowane zostały oryginalne listy syna do ojca, przebywającego w obozie niemieckim, zdjęcia, szabla ułańska i inne pamiątki pozyskane od rodziny Waldemara Białego. Słowa bohatera opowieści: „ Pamiętaj, że jesteś Polakiem, szanuj swoją godność a będziesz szczęśliwy” zapisane w pamiętniku  głęboko zapadły w sercach naszych uczniów. Na zakończenie zajęć każdy  szóstoklasista otrzymał niezwykłą pamiątkę - reprint książeczki „Nasi wojacy”, której posiadaczem był Waldemar Biały. Poznanie trudnych losów Zawiercianina zainspirowało uczniów do zwiedzenia Miejskiej Izby Muzealnej. Wrażenia wyniesione z wizyty w Pałacyku na długo postaną w  pamięci młodych ludzi.

07

PAŹ

2019

692

razy

czytano

652/957

sp2zawiercie.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.