Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Dowiedz się więcej...

sp2zawiercie@zawiercie.eu

SP2

Zawiercie

im. Stanisława
Szymańskiego

Logo serwisu.

AKCJA PROFILAKTYCZNO - EDUKACYJNA „DZIEL SIĘ UŚMIECHEM”

Filtrowanie aktualności

data od

data do

AKCJA PROFILAKTYCZNO - EDUKACYJNA „DZIEL SIĘ UŚMIECHEM”

„Dziel się Uśmiechem” to ogólnopolski program edukacyjny organizowany od 2013 roku przez producenta gumy Orbit – firmę Mars Polska – oraz Polski Czerwony Krzyż we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym i Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej.

Celem akcji jest budowanie wśród uczniów szkół podstawowych świadomości, jak ważna jest pielęgnacja zębów oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej. Poprzez realizację programu jest realna koncepcja zmniejszenia liczby dzieci z próchnicą w Polsce.

Do tej pory zorganizowano 6 edycji programu „Dziel się Uśmiechem”. W lekcjach edukacyjnych wzięło udział ponad pół miliona dzieci. W bieżącym roku szkolnym program objął ok. 100000 uczniów z całej Polski.

Organizator stworzył nowoczesne i atrakcyjne materiały edukacyjne dla dzieci: do uczniów trafiły dedykowane zeszyty edukacyjne „Dziel się Uśmiechem”. Z myślą o dzieciach w wieku 5-9 lat przygotowano książeczkę „Ja i moje zęby”, a dla uczniów w wieku 10-13 lat – „Ja i mój uśmiech”. Materiały zostały opracowane tak, aby w ciekawy, angażujący sposób pokazać uczniom najważniejsze zasady oraz zalety dbania o zęby, zdrowej diety i aktywnego trybu życia. Przy ćwiczeniach, grach i quizach dzieci zdobywają wiedzę o prawidłowej higienie jamy ustnej, a do tego świetnie się bawią. Zeszyty edukacyjne trafiły do każdej szkoły podstawowej biorącej udział w programie.

Nasza szkoła zakończyła pierwszy z trzech etapów akcji. Działaniami profilaktycznymi zostali objęci uczniowie wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej oraz klasa VA. Fotorelacja przedstawia jakie zadania były realizowane przez uczniów pod opieką swoich wychowawców.

LIS

razy

czytano

sp2zawiercie.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę