Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sp2zawiercie@zawiercie.eu

32 67 223 75

SP2

Zawiercie

im. Stanisława
Szymańskiego

Szkoła

Logo serwisu.

Przedszkole

Logo serwisu.

Sport

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Aktualności

Projekt Uniwersytetu Dzieci w klasie IB

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Projekt Uniwersytetu Dzieci w klasie IB

W dniu 4.12.2020r. uczniowie klasy 1b zrealizowali kolejną lekcję w ramach projektu „Uniwersytet Dzieci - Jak odczytywać emocje”? Zajęcia zostały przeprowadzone na platformie Teams i dotyczyły różnych rodzajów osobowości. Wprowadzeniem do zajęć było wykonanie przez uczniów rysunku zwierzątka, którym chciałyby być. Podczas zajęć online została wyświetlona bajka o czterech królewiczach, opowiedziana i skomentowana przez psychologa, Annę Pactwę. Każdy z bohaterów reprezentował inny rodzaj osobowości i różnie reagował na presję czasu związaną z szybkim pakowaniem się w podróż. Następnie dzieci zastanawiały się, jakie cechy charakteru mają zwierzęta – czy przypominają swoim  zachowaniem  nas – ludzi? Po tym ćwiczeniu uczniowie zobaczyli jeszcze fragment filmu „Zwierzogród”, w którym leniwce powolnie obsługiwały pospiesznego królika i lisa.

 Na podstawie fragmentu filmu  wywnioskowali, że cechy osobowości wpływają na wykonywanie codziennych zadań i współpracę miedzy ludźmi. W podsumowaniu zajęć pierwszoklasiści zaprezentowali swoje rysunki – powiedzieli, jakie zwierzę i o jakich cechach wybrali, pod jakim względem są one podobne do nich. Końcowe wnioski stały się więc odpowiedzią na pytanie postawione  w początkowej fazie lekcji.

Nauka połączona z zabawą dostarczyła wiele radości .Pierwszoklasiści zrozumieli , że każdy z nas jest inny, ale potrzebny i tak samo ważny. Zauważyli też, że  klasa I b to metaforyczny „Zwierzogród”, w którym możemy zaobserwować osoby o różnych osobowościach, które uzupełniają się tworząc wspaniałą, wspólną całość.

16

GRU

2020

336

razy

czytano

480/912

sp2zawiercie.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.