Obchody KULTURALNEGO Dnia Książki w klasach I-III

Obchody KULTURALNEGO Dnia Książki w klasach I-III

Z inicjatywy Księgarni Edukacyjnej w Zawierciu 22 kwietnia odbyło się spotkanie online z Grzegorzem Kasdepke - autorem  książek dla dzieci i młodzieży. Uczestniczyło w nim ponad 100 uczniów klas I-III z różnych szkół. Podczas spotkania dzieci poznawały książki autorstwa naszego gościa oraz zadawały pytania dotyczące jego twórczości, ulubionych bohaterów. Najwięcej czasu poświęcono utworowi pt.: „ Detektyw Pozytywka”, który mówi o przygodach detektywa Eugeniusza - „geniusza dziecięcych spraw kryminalnych”. Spotkanie obfitowało w wiele ciekawych i wesołych anegdot przytoczonych przez pisarza. Punktem końcowym tego wydarzenia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: „Kasdepkowe przygody – moja nowa przygoda z bohaterem”, w którym można było zdobyć indywidualne nagrody książkowe oraz zestawy książek, które uzupełnią zasoby szkolnych bibliotek.

Nasi uczniowie wykazali się inwencją twórczą oraz fantazją w tworzeniu prac, dzięki czemu uzyskali wysokie miejsca:

I miejsce - Zuzanna Staszowska kl. I a

III miejsce - Oliwia Wojtunik  kl. I a

Wyróżnienia - Agata Adamowska kl. I a, Kuba Orman kl. I b, Tha Alnoon Al-Yousefi kl.III a

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz bardzo dziękujemy Księgarni Edukacyjnej w Zawierciu za zaproszenie do udziału w tym interesującym spotkaniu literackim.