Innowacja pedagogiczna pt.: „ Matematyka da się lubić”

Innowacja pedagogiczna pt.: „ Matematyka da się lubić”

W roku szkolnym 2021/2022 w klasie II a będzie realizowana innowacja pedagogiczna pt.:  „ Matematyka da się lubić”

Uczniowie klasy II a w każdy poniedziałek  znajdą czas  na różnorodne matematyczne aktywności i działania kształtujące kompetencje matematyczne. Będą grać w matematyczne gry, doskonalić umiejętności związane z praktycznym zastosowaniem matematyki (pomiar czasu, ważenie, mierzeni, posługiwanie się monetami) . W ramach kształtowania umiejętności samodzielnego, analitycznego myślenia uczniowie samodzielnie skonstruują   i rozwiążą łamigłówki i rebusy. Pod kierunkiem nauczyciela powstaną samodzielnie przygotowane pomoce dydaktyczne, niezbędne do aktywnego poznawania świata matematyki. Dzięki udziałowi w zajęciach uczniowie przekonają się, jak atrakcyjna i przydatna jest ta dziedzina nauki.