Wycieczka do Jura Parku w Krasiejowie.

Wycieczka do Jura Parku w Krasiejowie.

W dniu 22.09.2021r. klasy IIa i IIb wybrały się na wycieczkę do Jura Parku w Krasiejowie. Przygoda rozpoczęła się od niezapomnianej podróży wehikułem czasu, gdzie dzieci cofnęły się do momentu powstania wszechświata, Układu Słonecznego i Ziemi. Były świadkiem pojawienia się życia i jego wczesnej ewolucji, na długo przed narodzeniem dinozaurów. Następnie udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną na świeżym powietrzu. Przewodnik w dostępny i ciekawy sposób przekazywał uczniom informacje dotyczące prehistorii, a przede wszystkim dinozaurów, ich skomplikowanych nazw oraz ciekawostek na ich temat. Uczniowie z zainteresowaniem wpatrywali się w eksponaty, do których można było podejść i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Zwiedziliśmy również stanowisko paleontologiczne, gdzie można podziwiać ekspozycję „in situ” z oryginalnymi skamieniałościami prehistorycznych płazów i gadów z okresu Triasu. Kolejnym punktem wycieczki było prehistoryczne oceanarium. Dzieci, dzięki technologii 3D „zanurzyły się” w głębiny prehistorycznych mórz i oglądały sceny z życia prastarych wodnych stworzeń. Po zastrzyku wiedzy udaliśmy się na kiełbaski, przygotowane specjalnie dla naszych uczniów. Ostatnią atrakcją wycieczki był Park Rozrywki, w którym dzieci mogły korzystać m.in. ze skoków na trampolinach, zabawy w Małpim Gaju, czy zjazdów na dmuchawcu. Nie zabrakło sklepów z pamiątkami, gdzie można było zakupić wiele gadżetów związanych z dinozaurami. Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Zachęcamy do odwiedzenia tego niezwykłego miejsca!