Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Dnia 20 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i wychowawców. Wszystkich zgromadzonych na uroczystości powitała Pani Dyrektor Marlena Szczęśniak. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Pani Dyrektor pasowała wszystkie dzieci kolorowym ołówkiem i tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Zawierciu. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na wręczenie dyplomów, upominków od wychowawców oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

PAŹ