Współpraca z George Mason University

Współpraca z George Mason University

Od 16 października 2021 r. pani Paulina Gieszczykiewicz bierze udział w wyjątkowym programie dla nauczycieli języka angielskiego klas I-IV szkoły podstawowej, przygotowanym przez Ambasadę USA przy współpracy z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno- Społecznych i Szkoleń w Warszawie. Jest to dwumiesięczny kurs online MOOC „Teaching English to Young Learners”, przygotowany przez George Mason University i sponsorowany przez Departament Stanu Stanów Zjednoczonych. Prowadzi go amerykańska ekspertka Carol Foye. Spośród wielu chętnych z całej Polski wybrana została mała grupa nauczycieli (tylko 25 osób), co jest ważnym aspektem kursu- sprzyja wymianie doświadczeń i nawiązywaniu kontaktów. Kurs TEYL przedstawia teoretyczne i praktyczne aspekty nauczania języka angielskiego dzieci w wieku 3-10 lat. Kurs skupia się na innowacyjnych, efektywnych metodach nauczania języka angielskiego. Nauczyciele dyskutują w grupach, poznają strategie nauczania słownictwa, gramatyki oraz umiejętności słuchania, mówienia, czytania i pisania. Dodatkowo pracują na platformie Canvas, gdzie mają dostęp do dodatkowych źródeł, artykułów, filmików, forum dyskusyjnego. Kurs kończy się 11 grudnia. Nauczyciele, którzy go ukończą, otrzymają certyfikat George Mason University.

LIS