Program edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”

Program edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”

Klasy 1b, 2a oraz 2b przystąpiły do udziału w programie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Celem programu jest pokazanie dzieciom piękna polskiej przyrody oraz odkrycie przed nimi sekretów otaczającego nas środowiska.

Na zajęciach wykorzystano materiały specjalnie przygotowane na potrzeby programu m.in.: animacje, podcasty, puzzle oraz piosenkę. Dzieci chętnie uczestniczyły w różnych formach aktywności. Nowi bohaterowie - Swojaki – wśród których są także zagrożone i chronione gatunki zwierząt przybliżyły dzieciom rozmaite regiony Polski, w których występują. Pokazały im co kryje przyroda i jak żyć z nią w zgodzie. Zadaniem konkursowym było przygotowanie mapy małej ojczyzny, na której są rozmieszczone zagrożone i chronione gatunki zwierząt.

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w programie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a ciekawostki, które poznali będą inspiracją do odkrywania kolejnych nowinek o otaczającej nas przyrodzie.

GRU