Matematyka na wesoło

Matematyka na wesoło

Gry są nieodłączna częścią edukacji matematycznej.  W ciekawy i efektywny sposób utrwalają zdobyte już umiejętności jak również rozwijają nowe.  W czasie zajęć z edukacji matematycznej w klasie II a zaproszono uczniów do stworzenia gry, która łączy w sobie znajomość znaków rzymskich w  zakresie XII oraz nazw miesięcy i ich kolejności. Uczniowie chętnie podjęli wyzwanie stworzyli planszę do gry, kostki i regulamin. Wspólna zabawa  i rywalizacja sprawiła, że uczniowie bardzo sprawnie numerowali miesiące właściwymi znakami rzymskimi i równie sprawnie zapisywali punktacje w tabeli. Okazało się, że poprzez zabawę trudne treści są przez uczniów łatwiej przyswajane.

LUT