Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sp2zawiercie@zawiercie.eu

32 67 223 75

SP2

Zawiercie

im. Stanisława
Szymańskiego

Szkoła

Logo serwisu.

Przedszkole

Logo serwisu.

Sport

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Aktualności

ŻERMUN 2022

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W dniach 24-25 marca 2022 roku uczniowie  naszej szkoły (Vivienne Labocha, Katarzyna Leśniak, Ewa Stępień, Dariusz Cieślikowski i Konrad Biniecki) wzięli udział w konferencji zorganizowanej przez I L.O. im. St. Żeromskiego w Zawierciu. Konferencja wzorowana jest na modelowych konferencjach ONZ dla młodzieży w Berlinie (BERMUN) oraz w Gorzowie Wielkopolskim (POLMUN). Ze względu na pandemię Covid-19, konferencja odbyła się zdalnie.

W tym  roku główny temat konferencji brzmiał: „Ratujmy naszą planetę”. Delegacja naszej szkoły reprezentowała Meksyk. Uczniowie pracowali w pięciu komisjach: Komisja Ochrony Środowiska: Redukcja zanieczyszczenia mórz wywołanego przez działalność człowieka, Komisja Praw Człowieka: Wpływ zanieczyszczenia powietrza na środowisko oraz zdrowie ludzi, Komisja Polityczna: Ochrona bioróżnorodności w przemyśle turystycznym, Komisja Społeczno-Ekonomiczna: „Szybka moda” i jej wpływ na środowisko, Komisja Specjalna: Sposoby utrzymania równowagi ekologicznej - jaki sposób życia chcę prowadzić dziś, jutro, w przyszłości?

Pracując w komisjach uczniowie wypracowywali propozycje rozwiązań w/w problemów, a efektem ich pracy była rezolucja ONZ.

Poprzez udział w konferencji uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o świecie współczesnym w zakresie edukacji, polityki, gospodarki, praw człowieka. Szlifowali umiejętności porozumiewania się w języku angielskim, oraz zdobywali wiele cennych umiejętności na płaszczyźnie kontaktów interpersonalnych.

27

MAR

2022

496

razy

czytano

303/939

sp2zawiercie.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.