Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sp2zawiercie@zawiercie.eu

32 67 223 75

SP2

Zawiercie

im. Stanisława
Szymańskiego

Szkoła

Logo serwisu.

Przedszkole

Logo serwisu.

Sport

Logo serwisu.

Filmy

Logo serwisu.

Aktualności

231 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Filtrowanie aktualności

data od

data do

231 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Narodowe Święto Trzeciego Maja to jedno z najważniejszych świąt państwowych Rzeczypospolitej Polskiej. Obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia przez  Sejm Czteroletni pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Ustawy Zasadniczej. Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była próbą unowocześnienia ustroju Polski i ratowania jej suwerenności.  Uchwała regulowała prawa i obowiązki ogółu mieszkańców oraz zasady organizacji władzy państwowej. Przetrwała w tradycji jako ukoronowanie starań patriotów polskich o ocalenie Ojczyzny.

Z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w  naszym mieście uroczyste obchody. Delegacja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Szymańskiego w  Zawierciu uczestniczyła w uroczystościach na Placu Teodora Stosika. Nasi uczniowie  odśpiewali hymn narodowy, wysłuchali patriotycznego przemówienia pana dr nauk humanistycznych Marcina Janeczka oraz złożyli symboliczną wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

W dniu 5 maja 2022 z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w szkole odbyła się uroczysta akademia, na której uczniowie klasy VII i VIII przybliżyli młodszym kolegom najważniejsze informacje historyczne, uświadomili jak ważne dla Polski było to wydarzenie.. Uczniowie z klas młodszych, którzy nie znają dobrze historii naszego kraju mieli okazję dowiedzieć się czym jest konstytucja i jakie ma znaczenie dla narodu. W myśl zasady, że naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. Całość uświetniona została przepiękną oprawą muzyczną i plastyczną.

04

MAJ

2022

464

razy

czytano

301/957

sp2zawiercie.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.