Wycieczka do Krakowa.

Wycieczka do Krakowa.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczą w wycieczkach, które umożliwiają wszechstronne poznanie kraju: środowiska przyrodniczego, dziejów, tradycji i zabytków.

W dniu 08.06.2022 roku klasy V a i VIII a wzięły udział w wycieczce do Krakowa. W  Jerzmanowicach uczestnicy zwiedzili Jaskinię Nietoperzową, która stanowi bardzo znane stanowisko archeologiczne. Jaskinia dwukrotnie stanowiła scenografię do filmów fabularnych. Następnie piątoklasiści i ósmoklasiści korzystali z atrakcji Laser Parku, czyli nowoczesnego centrum rozrywki w Krakowie. Do dyspozycji uczestników były: Laser Tag, gabinety luster, laserowa strzelnica, automaty do gier.

Po południu przewodnik oprowadził wycieczkę po Krakowie Drogą Królewską. Najczęściej uczęszczaną trasą turystyczną, która rozpoczyna się na Placu Jana Matejki i wiedzie poprzez Rynek Główny na wzgórze Wawelu. Na zakończenie pobytu w magicznym Krakowie nasi uczniowie udali się do restauracji McDonald's a następnie zakupili atrakcyjne pamiątki. Wszyscy uśmiechnięci, pełni wrażeń wrócili bezpiecznie do domu.

CZE