Tylko troje nauczycieli z Polski w Norwegii, wśród nich nasza anglistka!- program Erasmus+

30 maja nauczyciel języka angielskiego, pani Paulina Gieszczykiewicz udała się do Alesund w Norwegii na seminarium kontaktowe TCA ((Training and Cooperation Activities) „Climate, environment and sustainability: work with kids between 1 and 9 years” na zaproszenie programu Erasmus +. Wydarzenia realizowane przez Narodowe Agencje Programu Erasmus + w Europie mają na celu wspieranie wdrażania programu Erasmus+, wspieranie rozwoju edukacji oraz wspieranie współpracy między organizacjami działającymi na rzecz edukacji. W spotkaniu wzięło udział około sześćdziesięciu przedstawicieli dwunastu państw (Norwegia, Szwecja, Finlandia, Holandia, Słowenia, Chorwacja, Hiszpania, Litwa, Łotwa, Węgry, Czechy), w tym tylko trzy osoby z Polski. Uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności przydatne w realizacji projektów oraz znaleźć potencjalnych partnerów do projektu. Mieli też okazję poznać norweski system edukacji w teorii oraz praktyce podczas wizyt w norweskiej szkole i przedszkolu. Dla uczestników było to kilka dni ciężkiej pracy, ale też okazja do poznania wielu ciekawych ludzi, z którymi już w najbliższych tygodniach będziemy pracować nad propozycją wspólnego projektu.

CZE