UDZIAŁ KLASY VIII A W PROGRAMIE „ARCHIPELAG SKARBÓW”

UDZIAŁ KLASY VIII A W PROGRAMIE „ARCHIPELAG SKARBÓW”

Nasza szkoła  uczestniczyła w interesującym programie profilaktycznym pt.: „Archipelag Skarbów”. Program w całości opierał się na modelu profilaktyki zintegrowanej. Jego głównym celem było skuteczne przeciwdziałanie szerokiemu spektrum zachowań ryzykownych.  W ramach programu odbyły się dwa czterogodzinne mityngi z  uczniami, szkolenie dla Rady Pedagogicznej oraz spotkanie z  rodzicami.

W dniach 13 i 14 czerwca klasa VIII a pod opieką wychowawcy oraz pedagoga szkolnego wzięła udział w zajęciach warsztatowych, które odbyły się w  Miejskim Ośrodku  Kultury. Szkolenie przeprowadzone było w formie multimedialnego show, dostosowanego do młodych odbiorców. Trenerzy programu  rozmawiali z młodzieżą o  ważnych sprawach, takich jak:  dorastanie, szczęście, przyjaźń i miłość. Centralnymi symbolami i zarazem rekwizytami wyeksponowanym w widocznym miejscu, które towarzyszyły młodzieży przez cały czas trwania zajęć były skrzynie skarbów. Oznaczały one wszystkie największe „skarby”, czyli najważniejsze cele, które młodzież chciałaby zrealizować w swoim życiu. W programie „Archipelagu Skarbów” wykorzystany był cały wachlarz różnorodnych metod i form pracy z grupą. Uczniom bardzo podobały się zajęcia. Jako ochotnicy zgłaszali się  do dynamicznych ćwiczeń, chętnie odpowiadali na pytania, a nawet śpiewali z trenerami „Szantę z Archipelagu Skarbów”.

CZE