Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września każdego roku obchodzony jest w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych, ogłoszony 2001r. przez Radę Europy z inicjatywy Unii Europejskiej podczas obchodów Europejskiego Roku Języków. Jego celem jest zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale przez całe życie oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy. Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury- bardziej zrozumiałe.

Aby uczcić ten dzień uczniowie przygotowali plakaty i flagi, dbając by na korytarzach zapanował odpowiedni klimat. Na lekcjach języka obcego odbyły się konkursy wiedzy o krajach Unii Europejskiej, quizy tematyczne, wspólne śpiewanie i nauka zwrotów w różnych językach. Uczniowie klas młodszych uczyli się pozdrowień w sześciu europejskich językach oraz poznawali flagi danych krajów. Z kolei starsze klasy liczyły do 10 po włosku i hiszpańsku.

Najlepsza okazała się jednak zabawa, podczas której uczniowie musieli szukać ukrytych na korytarzach szkolnych kodów QR i rozpoznać język lub państwo. Trzeba przyznać, że świetnie poradzili sobie z tym zadaniem! Tydzień minął nam pracowicie, ale uczniowie z uśmiechem na twarzy wykonywali wszystkie zadania.

PAŹ