Ślubujemy! - uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 w Zawierciu

Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Ten szczególny dzień odbył się 7 października 2022 roku. Dyrektor szkoły pani Marlena Szczęśniak powitała zaproszonych na uroczystość gości: Wiceprezydenta Miasta Zawiercie Panią Justynę Miszczyk, Sekretarza Miasta Zawiercie Panią Agatę Jarzę Korpyś, Dyrektora Miejskiego Zespołu Oświaty Panią Dorotę Wnuk, Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Andrzeja Dąbkowskiego, nauczycieli, rodziców oraz bohaterów uroczystości, czyli pierwszoklasistów. Akademię prowadzili uczniowie z klasy IV a i V a poddając swoich młodszych kolegów egzaminowi z fizyki, astronomii oraz języka polskiego. Uczniowie nie tylko zdali egzamin celująco, ale także mieli okazję zaprezentować gościom swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Udowodnili tym samym, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Ślubowali ,,być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, dobrze się uczyć, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”. Po uroczystym przyrzeczeniu pani Dyrektor oraz zaproszeni goście symbolicznym ołówkiem dokonali aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2. Uroczyste ślubowanie złożyli również rodzice pierwszaków, aby wzorowo wypełniać rolę rodzica ucznia klasy pierwszej. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz słodkie rogi obfitości. Po części artystycznej uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami udali się do swoich klas na słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

PAŹ