Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada minęła 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby uczcić to narodowe święto, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii przygotowanej przez przedstawicieli klas klas III b, IV b, V a oraz chór szkolny.

Na wstępie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Marlena Szczęśniak, która przedstawiła zgromadzonym okoliczności odzyskania suwerenności w 1918 roku. Następnie, w programie artystycznym zaprezentowanym przez uczniów, wróciliśmy do czasów rozbiorów Polski, by kolejno przypomnieć wydarzenia oraz postaci historyczne, który przyczyniły się do odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Podkreślono również, jak ogromną rolę w drodze do wolności odegrały polskie oddziały wojskowe dowodzone przez Józefa Piłsudskiego.

W czasie akademii przywołane zostały wzruszające wiersze oraz piękne pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego. Z pewnością ta uroczystość stała się dla nas prawdziwą lekcją historii i patriotyzmu!

LIS