KONFERENCJA ŻERMUN

KONFERENCJA ŻERMUN

W dniach 23 - 24 marca 2023 roku uczennice  naszej szkoły - Natalia Susko, Matylda Ciepichał, Vivienne Labocha, Julia Gębka i Nikola Więckowska wzięły udział w XIII konferencji Żermun zorganizowanej przez I L.O. im. St. Żeromskiego w Zawierciu. Konferencja wzorowana jest na modelowych konferencjach ONZ dla młodzieży w Berlinie (BERMUN).

W tym roku tytuł konferencji brzmiał „Budowanie pokoju na świecie”. Była ona poświęcona tematom związanym z konfliktami zbrojnymi, również wojną na Ukrainie. Delegacja naszej szkoły reprezentowała Norwegię. Podczas konferencji uczniowie pracowali w komisjach: Ochrony Środowiska, Politycznej, Praw Człowieka, Społeczno-Ekonomicznej oraz Specjalnej.

Pracując w komisjach uczniowie wypracowywali propozycje rozwiązań problemów, a efektem ich pracy była rezolucja ONZ. Poprzez udział w konferencji uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o świecie współczesnym w zakresie edukacji, polityki, gospodarki, praw człowieka. Uczniowie szlifowali również umiejętności porozumiewania się w języku angielskim oraz zdobywali wiele cennych umiejętności na płaszczyźnie kontaktów interpersonalnych.