Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole! Wyniki konkursu plastycznego „Niebieski Świat Autyzmu”

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest, ustanowiony przez ONZ, Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski.

3 kwietnia wszyscy uczniowie klas I-VIII oraz przedszkolaki wraz z wychowawcami przyszli do szkoły ubrani w kolorze niebieskim. Uczniowie obejrzeli film, będący wprowadzeniem do tematyki autyzmu.  Jego celem było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób, które zmagają się z tym zaburzeniem na co dzień. Podczas zajęć nie zabrakło również ćwiczeń sensorycznych, które pozwoliły dzieciom choć na chwilę wejść w rolę osoby z zaburzeniami autystycznymi.

Ostatnim punktem obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu było ogłoszenie  wyników zorganizowanego w naszej szkole konkursu plastycznego „Niebieski Świat Autyzmu”.   Jego celem było m.in. pogłębienie wiedzy o autyzmie, kształtowanie tolerancji wobec osób ze spektrum autyzmu, propagowanie idei integracji. Przed jury stanęło nie lada zadanie, ponieważ wszystkie prace były wspaniałe. Jury wzięło pod uwagę wkład własny dziecka w wykonaną pracę oraz samodzielność.

Wyniki konkursu przedstawiamy poniżej:

I MIEJSCE – Emil Studziński

II MIIEJSCE – Maja Studzińska