Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W piątek 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mottem przedstawienia było hasło: “Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna”. Chcąc przybliżyć  to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, uczniowie przygotowali przedstawienie słowno-muzyczne. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 232 lat.

Dzieci, przebrane w stroje z epoki, przypomniały zgromadzonym o tym, jak doszło do uchwalenia tego ważnego dla Polski dokumentu. O oprawę muzyczną zadbał chór, który jak zwykle zachwycił zgromadzonych . Przedstawienie zintegrowało zarówno starszych jak i młodszych aktorów. Była to niewątpliwie okazja do refleksji nad przeszłymi wydarzeniami , pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.