VIa z wizytą w stolicy

VIa z wizytą w stolicy

10 maja 2023 r. uczniowie klasy VI a wyjechali na dwudniową wycieczkę do naszej stolicy – Warszawy.

Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogli na własne oczy zobaczyć wiele wynalazków oraz na chwilę zamienić się w naukowców i przeprowadzić wiele doświadczeń fizycznych. Następnym punktem wycieczki był Zamek Królewski, gdzie największe wrażenie na uczniach zrobiły obrazy Jana Matejki. Spacer po starym mieście był kolejnym punktem wycieczki. Uczniowie VI a zobaczyli wtedy m.in. Pałac Prezydencki oraz kolumnę Zygmunta. Odwiedzili również grób nieznanego żołnierza, a także warszawski plac Defilad. Po dniu pełnym wrażeń uczniowie udali się na obiadokolację, a następnie na nocleg w hostelu.

Drugiego dnia wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Łazienek Królewskich, gdzie na uczniach ogromne wrażenie wywarł cały kompleks pałacowo-ogrodowy, a najbardziej w pamięć zapadł im pomnik Fryderyka Chopina. Punktem kulminacyjnym drugiego dnia wycieczki było zwiedzenie Stadionu Narodowego wraz z całym zapleczem kompleksu – uczniowie zwiedzili szatnie piłkarzy, salę konferencyjną oraz loże vipowskie. Podczas intensywnego zwiedzania wycieczkowicze mogli chwilę odetchnąć na plaży nad Wisłą. Pobyt w stolicy zakończyli pod Pałacem Kultury. Po dwóch dniach pełnych wrażeń wszyscy zmęczeni ale szczęśliwi, bezpiecznie wrócili do domu.