Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Dowiedz się więcej...

sp2zawiercie@zawiercie.eu

SP2

Zawiercie

im. Stanisława
Szymańskiego

Logo serwisu.

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować.

Program „Ratujemy i Uczymy Ratować” skierowany jest do uczniów klas I-III w szkołach podstawowych. Nasza szkoła przystąpiła do tego programu, a Fundacja WOŚP przeprowadziła szkolenie dwóch nauczycieli oraz przekazała bezpłatne materiały edukacyjne: fantomy do nauki resuscytacji, podręczniki dla nauczycieli i uczniów oraz inne niezbędne materiały dydaktyczne potrzebne do przeprowadzenia zajęć w klasach I-III.

Miesiąc maj w klasach najmłodszych naszej szkoły upłyną pod znakiem pierwszej pomocy. Przeszkolone nauczycielki wykorzystując otrzymany sprzęt przeprowadziły w każdej klasie zajęcia, na których przekazały uczniom wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Każdy uczeń poznał podstawowe czynności i niezbędne zachowania ratujące życie. Dzieci brały czynny udział w inscenizacji mającej na celu zapamiętanie kolejności wykonywanych działań. Układały poszkodowanego w „pozycji bezpiecznej”, sprawdzały czy oddycha, wykonywały na fantomie resuscytacje.  Zajęcia te miały na celu ukształtować w uczniach podstawowe umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, jak również wpłynąć na ich pewność siebie na wypadek sytuacji, w której będą musiały wykazać się posiadaną wiedzą. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem brali udział w ćwiczeniach. Poznane zasady udzielania pierwszej pomocy  na pewno zostaną przez nich zapamiętane.

CZE

razy

czytano

sp2zawiercie.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę