Certyfikat dla naszej szkoły

Strona główna » Aktualności » Certyfikat dla naszej szkoły

Uczniowie klasy II c brali udział w III edycji  programu  edukacyjnego pt.: „Lubella inspiruje i edukuje”. Program miał na celu  edukację dzieci i młodzieży na temat roli produktów zbożowych w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu.

III edycja programu trwała od 8 listopada 2017 r. do 15 stycznia 2018 r. i wzięło w niej udział ponad 100 000 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów w całej Polsce.

Wychowawca klasy II c otrzymał od organizatorów szczegółowe scenariusze lekcyjne i materiały dydaktyczne, na podstawie których  zostały przeprowadzone trzy kreatywne lekcje.

Uczniowie w trakcie zajęć odkrywali właściwości zbóż, poznawali zasady prawidłowego żywienia w ramach nowatorskiej gry szkolnej, a także  mogli przygotować wyjątkowe dania z wykorzystaniem produktów zbożowych.

Na zakończenie kampanii  została  wypełniona  i przesłana do organizatorów ankieta podsumowującą program. Szkoła otrzymała prestiżowy Certyfikat potwierdzający udział uczniów i zaangażowanie nauczycieli w edukację na temat zasad prawidłowego żywienia.

data dodania: 2018-02-16 19:01:09