Finał konkursu Gang Słodziaków nowa

Strona główna » Aktualności » Finał konkursu Gang Słodziaków

Od 29 września do 28 listopada br. nasza szkoła brała udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” organizowanym przez sieć sklepów Biedronka. Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Nauczycie prowadzili zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej. Codzienne głośne czytanie w domu (dowolnej książki) dokumentowane podpisem rodzica było nagradzane przez nauczyciela biblioteki szkolnej naklejką Słodziaka, umieszczaną w albumie ucznia „Czytaj codziennie”. Po zapełnieniu albumów dzieci zdobyły dla swojej klasy Słodziaka. Ponadto uczniowie grupowo lub indywidualnie wykonali z wychowawcami prace konkursowe, za które klasa Ib otrzymała wyróżnienie. Dodatkowo 4 października wychowawczynie klas młodszych zorganizowały Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania zapraszając do współpracy leśniczego z Nadleśnictwa w Siewierzu. Mamy nadzieję, że owa akcja zachęci dzieci do dalszego czytania i pobudzi ich zainteresowania czytelnicze.

W dniu 30 listopada uczniowie z kl.IB otrzymali zdobyte w Ogólnopolskim Konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” nagrody, w postaci poduszek-słodziaków o wartości 50zł każda.

Radość dzieci z otrzymanych nagród była bezcenna!!!

data dodania: 2018-11-30 22:57:38