Święto Konstytucji 3 Maja nowa

Strona główna » Aktualności » Święto Konstytucji 3 Maja

228 lat temu  Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako pierwsza w Europie i druga na świecie. Trzeciego maja w całym kraju odbywały się pochody i różnorodne defilady.

Uczniowie naszej szkoły w celu upamiętnienia Narodowego Święta 3 Maja wzięli udział  w uroczystości, która miała miejsce na Placu Teodora Stosika w Zawierciu. W czasie obchodów na maszt wciągnięta została Flaga Rzeczpospolitej Polskiej,  zebrani odśpiewali hymn Polski i wysłuchali patriotycznych przemówień. Na zakończenie młodzież złożyła kwiaty przy Pomniku Nieznanego Żołnierza. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Szymańskiego dba o kształtowanie świadomości obywatelskiej i patriotycznego wychowania swoich uczniów.

data dodania: 2019-05-06 23:43:18