Żywa lekcja historii i patriotyzmu

Strona główna » Aktualności » Żywa lekcja historii i patriotyzmu

W listopadzie 1939 roku, podczas trwania II wojny światowej  powstała  w Zawierciu podziemna organizacja "Płomień". Jej założycielami byli: Wacław Chrzanowski, Stanisław Czapla, Urszula Leszczyńska. W organizacji działali m.in. nauczyciele, urzędnicy, studenci, absolwenci i uczniowie szkół średnich oraz harcerze.

Dnia 18 września  2019 roku w Alei Pamięci Weteranów w Parku im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu odbyła się uroczystość w związku z 79 rocznicą aresztowań członków podziemnej organizacji “Płomień”. W  obchodach uczestniczyli parlamentarzyści z  naszego regionu: Waldemar Andzel, Danuta Nowicka,  Anna Nemś, a także członkowie zarządu powiatu zawierciańskiego, prezydent Zawiercia Łukasz Konarski, przewodnicząca rady powiatu Małgorzata Benc.

Uczniowie klasy VI a: Amelia Zygier oraz Karol Szota wraz z opiekunem  wzięli udział w uroczystości i złożyli  symboliczną wiązankę kwiatów pod  płytą „Płomień”. Wydarzenie, w którym uczestniczyli reprezentanci szkoły  przypominało o historii naszego miasta  i było lekcją patriotyzmu.

data dodania: 2019-09-20 22:36:04