Strona główna » Aktualności » Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka.

Tego dnia obchodzimy rocznicę upamiętniającą odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. Czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska  pojawiła się znów  na mapie Europy w 1918 roku.

W naszej szkole w dniu 7 listopada 2019 roku odbyła się z tej okazji uroczysta akademia. W przygotowaniach wzięli udział uczniowie klasy VIa, Va oraz szkolny chór.  Wszystkim zgromadzonym na sali gimnastycznej przypomniana została historia naszego kraju: czasy rozbiorów, powstań narodowych oraz I i II wojny światowej. Uczniowie oraz uczennice deklamowali uroczyste  wiersze, przy dźwiękach muzyki Fryderyka Chopina. Odgrywane były  również scenki obrazujące przeszłość Polski. Występy uświetnił szkolny chór,  wykonując patriotyczne pieśni. Uroczystość uzyskała piękną oprawę plastyczną, która przyczyniła się do  wprowadzenia  odpowiedniego klimatu i nastroju wśród wszystkich obecnych. Na zakończenie akademii głos zabrała  wicedyrektor szkoły pani Katarzyna Pniak-Wnuk, która  zachęciła do udziału w uroczystościach 11 listopada w naszym mieście oraz podziękowała  wszystkim występującym aktorom.

Obchody  Narodowego Święta Niepodległości w naszej  szkole skłaniały do  zadumy i  refleksji nad losami naszego kraju oraz wolnościowymi ideami.

data dodania: 2019-11-07 19:21:35