Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu

Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu

15 września 2023 r. świętowaliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.  Tego dnia motywem przewodnim była kropka, która ozdobiła ubranka naszych przedszkolaków. Kropka towarzyszyła dzieciom od samego rana w rozmaitych zabawach ruchowych, zajęciach matematycznych i plastycznych. Dzieci wspólnie bawiły się z kropką, skakały po kropkach, składały kropkowe puzzle, liczyły kropki, segregowały i wykonywały kropeczkowe obrazy. Przedszkolaki obejrzały film, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki malutkiej kropce i nauczycielce odkryła swój talent i  nabrała pewności siebie.

Historia tej małej dziewczynki uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które drzemią głęboko w nas i czekają na odkrycie. To był dzień pełen kropek. Radości i emocjom nie było końca.

PAŹ