Christmas Song Festival – festiwal piosenki świątecznej po angielsku

Christmas Song Festival – festiwal piosenki świątecznej po angielsku

W piątek w naszej szkole odbył się festiwal piosenki, gdzie uczniowie zaprezentowali kolędy. Utwory pełne były magii nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Jednak niezwykłe było to, iż wszystkie utwory śpiewane były w języku angielskim! Uczniowie każdej z klas wytrwale ćwiczyli piosenki, uczyli się słówek i tekstów, by móc wystąpić i zachwycić publiczność czarem angielskich kolęd. Nie zabrakło najbardziej znanych utworów takich jak „Last Christmas”, „Jingle Bells” czy „Silent Night”, ale mogliśmy także posłuchać nowych aranżacji znanych kolęd, takich jak np. „Carol of the Bells”. Pomiędzy występami uczniowie brali również udział w quizie, dzięki któremu mogli poznać kilka angielskich słówek związanych ze Świętami. Ten festiwal był dla uczniów nie tylko świetną zabawą, ale również pozwolił na poszerzenie ich słownictwa z zakresu języka angielskiego.

GRU