„Geometria ukryta w zabawie” – realizacja III modułu Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego KREATYWNA MATEMATYKA w klasach 1-3

W drugim tygodniu stycznia uczniowie klas młodszych zrealizowali III moduł z Projektu Edukacyjnego KREATYWNA MATEMATYKA pt. „Geometria ukryta w zabawie”. Tym razem celem zajęć było rozwijanie umiejętności klasyfikowania przedmiotów według kształtu oraz kształtowanie wyobraźni i rozwijanie kreatywności. Pierwsze zadanie polegało na wyszukaniu w najbliższym otoczeniu przedmiotów w kształcie figur geometrycznych oraz stworzenie z nich zbiorów. Kolejne zadanie to twórcza praca z kształtem, polegająca na wykonaniu prac plastycznych z elementami geometrii. W ramach realizacji projektu uczniowie stworzyli na lekcjach m.in. matematyczne mozaiki w programie PAINT, figury geometryczne z kolorowych patyczków oraz różnorodne prace plastyczno- techniczne z wykorzystaniem figur geometrycznych w formie płaskiej jak i z zastosowaniem techniki przestrzennej.

STY