Wirtualna rzeczywistość na zajęciach języka angielskiego

Wirtualna rzeczywistość na zajęciach języka angielskiego

Drugi semestr nauki uczniowie klas 4-7, pod opieką nauczycieli języka angielskiego, rozpoczęli udziałem w programie darmowych wypożyczeń gogli VR dla szkół w ramach międzynarodowego projektu Step into the New World, który umożliwił nam przetestowanie nowych możliwości dydaktycznych.
Projekt łączy nauczycieli-anglistów, edukatorów i fanów innowacji w edukacji, wzbogacając ofertę dydaktyczną szkół o oryginalne narzędzia i metody kształcenia z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.
Na pierwszych zajęciach uczniowie nauczyli się bezpiecznie korzystać z technologii VR, zostali przeszkoleni w obsłudze gogli i kontrolerów i efektywnym używaniu zainstalowanych aplikacji.
Na kolejnych lekcjach uczniowie udali się na wirtualną wycieczkę do Londynu, mogli wejść do Pałacu Buckingham, obejrzeć główne atrakcje Londynu z London Eye oraz z piętrowego autobusu, pospacerować po londyńskich parkach oraz zobaczyć największe skarby British Museum.
Nie zabrakło też chwili na wirtualny relaks, w czasie którego uczniowie wykazywali się odwagą prowadząc latającego smoka lub współzawodniczyli w innych grach na żywo.
Każdą przygodę w wirtualnym świecie uzupełniały różne ćwiczenia językowe do wykonania w realu. Ten tydzień był pełen emocji i po raz kolejny przekonaliśmy się, że nauka języka angielskiego może być zarówno przyjemna jak i ciekawa.