Aktualności szkoły

„MATEMATYCZNIE ZAKRĘCENI”, czyli MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI W KLASACH I-III

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę arca. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się - w 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 milionów uczniów z całego świata. Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Z tej okazji w klasach I-III przez cały dzień królowała MATEMATYKA – taka bez nudnych zadań, bez uczenia się na pamięć – za to pełna dobrej zabawy, kreatywnego myślenia i zdrowej rywalizacji. Dzieci miały do wyboru zadania z zakresu kodowania, mnożenia i dzielenia, dodawania i odejmowania, obliczeń zegarowych, geobordów i wielu innych, ciekawych zadań matematycznych. Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości. Taka forma zajęć z pewnością będzie częściej gościła w naszej szkole.