Aktualności szkoły

Realizacja scenariusza "Grosik i Złotóweczka uczą dzieci oszczędzania" w klasach 0-III.

Na początku tego roku szkolnego nauczycielka naszej szkoły wzięła udział w ogłoszonym na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach konkursie, organizowanym przez Narodowy Bank Polski. Konkurs adresowany był do szkół podstawowych, przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych. Celem konkursu było wprowadzanie elementów edukacji finansowej od najmłodszych lat, a także kształtowanie pozytywnych postaw związanych z zarządzaniem finansami. Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu autorskiego scenariusza zajęć edukacyjnych, a następnie – w przypadku, gdy scenariusz zostanie nagrodzony w Konkursie – realizacji zajęć w oparciu o nagrodzony scenariusz. Autorski scenariusz naszej nauczycielki pt. "Grosik i Złotóweczka uczą dzieci oszczędzania" został WYRÓŻNIONY i znalazł się wśród NAJWYŻEJ ocenianych scenariuszy zajęć edukacyjnych, a nasza szkoła otrzymała tytuł LAUREATA. W dniach 10 – 11 marca 2022 uczniowie klas 0-III w oparciu o nagrodzony scenariusz zrealizowali wraz z wychowawcami zajęcia dotyczące oszczędzania. Każda z klas otrzymała pakiet materiałów dydaktycznych, umożliwiających realizację zajęć tj. pacynki Grosika i Złotóweczki, świnki skarbonki, karty pracy, magiczne pudełka itp. Dzieci wykonały także własne skarbonki oraz stworzyły indywidualne plany oszczędzania.
Nasza szkoła i przedszkole realizuje zajęcia o finansach dla naszych uczniów.
Zajęcia realizowane w ramach programu edukacji ekonomicznej NBP.