Aktualności szkoły

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Uczniowie klasy IV a: Natalia Wybodeł, Magdalena Olesik,  Bartłomiej Staszek z  wychowawcą uczestniczyli w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej,  które  odbyły  się  13 kwietnia  2023  roku  na  Placu Teodora  Stosika  w  Zawierciu.

W wyniku zbrodni katyńskiej zamordowanych zostało prawie 22 tysiące polskich obywateli, oficerów Wojska Polskiego, policjantów, naukowców, prawników i duchownych.

Delegacja szkoły wysłuchała okolicznościowego przemówienia, Apelu Poległych, występów artystycznych oraz  wzięła udział w modlitwie w intencji ofiar. Na zakończenie uroczystości uczniowie złożyli biało-czerwone wiązanki kwiatów pod obeliskiem katyńskim z  Zawierciańską Listą Katyńską. W ten sposób młodzież z naszej szkoły uczciła pamięć pomordowanych w Charkowie, Katyniu, Miednoje, oraz innych miejscach egzekucji.