Aktualności szkoły

Udział klas 1-3 w akcji "Sprzątanie Świata" – realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z ekologią na Ty”.

18 września uczniowie klas I-III włączyli się w akcję "Sprzątania Świata". Dzieci z chęcią i radością przyłączyły się do akcji, by posprzątać Naszą Ziemię. Od najmłodszych lat należy bowiem uczyć zasad dbania o środowisko naturalne. W tym roku szkolnym klasy młodsze biorą udział w III edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z ekologią na Ty”. Poprzez udział w akcji Sprzątanie Świata uczniowie zrealizowali jedno z zadań projektowych – EKO-AKTYWNI. Dzieci zbierały śmieci w okolicy naszej szkoły oraz w Parku Miejskim im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu. Dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej walorów. Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze oraz woda. Celem tej kampanii jest nie tylko doraźne usunięcie śmieci z naszego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do działań zmierzających ku poprawie środowiska naturalnego.