Aktualności szkoły

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Jest to coroczne święto obchodzone 26 września. Powstało ono z inicjatywy Rady Europy w dniu 6 grudnia 2001 roku jako zakończenie Europejskiego Roku Języków. Święto to ma na celu zwrócenie uwagi na różnorodność językową Europejczyków, zachęcenie do nauki języków obcych i ukazanie zalet płynących z takiej decyzji oraz propagowanie zróżnicowania kulturowego i lingwistycznego Europejczyków.

Uczniowie klas 1- 7 przygotowywali się do obchodów tego święta już od kilku tygodni, a dziś wreszcie mogliśmy wszyscy wspólnie wziąć udział w targach europejskich, podczas których zaprezentowano 13 krajów europejskich.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich gości na sali gimnastycznej oraz quizu podczas, którego nasi uczniowie mieli za zadanie rozpoznać w jakim języku wita się z nimi usłyszana osoba. Po krótkim wprowadzeniu nadszedł czas na długo wyczekiwany udział w targach. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami mogli poznać wiele interesujących faktów na temat poszczególnych krajów, zobaczyć najciekawsze i najpiękniejsze miejsca, dowiedzieć się wielu ciekawostek, zobaczyć typowe dla danego regionu stroje, a przede wszystkim spróbować przekąsek i przysmaków z różnych zakątków Europy.

PAŹ